oikos PragueEventsÚplné zásobování obnovitelnou energií: Mýtus nebo realita?

Úplné zásobování obnovitelnou energií: Mýtus nebo realita?

Energie MIX2

 

Na co se těšit?

Téma obnovitelná energie je čím dal aktuálnější. Evropská unie má za cíl zvyšovat podíl obnovitelných zdrojů energie na 20 % celkové využívané energie, k čemuž Unie směřuje všechny možné nástroje a zdroje.
Jaký dopad bude pro nás? Může obnovitelná energie úplně nahradit fosilně-jaderný systém energie a náklady na přestavbu? Pojďte se poslouchat přednášku od Milana Smrže ze společnosti Eurosolar.

Původním vzděláním chemik, působící bezmála dvacet let na Katedře energetiky VCHŠT v Praze, založil a dosud vede českou pobočku Evropské asociace pro obnovitelnou energetiku EUROSOLAR, jejímž je též viceprezidentem.

Hlavní témata přednášky:

Úplné zásobování obnovitelnou energií Energie jako základ rozvoje lidské civilizace / Současný energetický systém a jeho dvě limity /Možnost náhrady fosilně jaderného energetického systému / Hlavní obnovitelné zdroje - sluneční a větrná energetika / Technologie, potenciály investiční výhledy / česká energetická scéna / Náklady na fosilně-jaderný systém a náklady na přestavbu / Externality energetiky / Příklady obnovitelného zásobování / Přínosy obnovitelné energie. Diskuze